Свято-Покровський храм села Качкарівки

Свято-Покровський храм, що височить посеред села Качкарівки, – єдина у Бериславському районі культова споруда, яка була побудована ще в перше десятиліття ХХ століття. На відміну від інших будівель, які були перетворені на спортивні зали, клуби, Качкарівська церква вистояла всі незгоди … Continue reading “Свято-Покровський храм села Качкарівки”

Печерний скит у Червоному Маяку

Печерний скит Свято-Григор’ївського чоловічого монастиря було вирізано у вапняній породі на кручах Дніпра приблизно наприкінці 18 століття. І до цього дня по обривистих берегах, покритих диким чагарником шипшини та глоду, ховаються вузькі стежки, що ведуть до печер ченців та пустельників. … Continue reading “Печерний скит у Червоному Маяку”

Консулівське пізньоскіфське городище

На схід від Григоріє-Бізюкова монастиря лежить Пропасна балка, на протилежному боці якої височіє надзвичайно цікаве пізньоскіфське городище III століття до нашої ери – IV століття нашої ери. Свого часу це була воістину неприступна фортеця, оточена трьома сторонами глибокою балкою, а … Continue reading “Консулівське пізньоскіфське городище”

Кизи-Кермен

Наприкінці XIV століття золотоординський хан Тохтамиш побудував тут фортецю Доган-гечит, зруйновану в 1399 році ханом Тимур-Кутлуєм. На початку XV століття литовська митниця Вітовта. Після смерті великого князя литовського Вітовта переходить під контроль кримських татар, які близько 1450 збудували тут фортецю … Continue reading “Кизи-Кермен”

Село Зміївка (Старошведське)

Шведи, які проживали на острові Дагё (зараз о. Хійумаа, Естонія), який відійшов до Росії по Ништадтскому світі 1721, були відправлені на знову освоєні землі України за часів Катерини II. Деякі вважають, що переселення було вимушеним, інші вважають, що обіцяні бідним … Continue reading “Село Зміївка (Старошведське)”

Некрополь Кримської війни

Братська могила героїв Кримської війни 1853-1856 років. У братській могилі на військовому кладовищі знайшли останній притулок 532 воїна – солдати, моряки і козаки. За часів Кримської війни в Бериславі перебувала важлива переправа через Дніпро на дорозі з Криму до Росії. … Continue reading “Некрополь Кримської війни”

Монастир в Червоному Маяці

Свято-Григорівський чоловічий монастир заснований в 1782 році, як подвір’я Софроиневой пустелі. На початку XX століття займав особливе місце в духовенстві України і був найсвятішою обителлю після Києво-Печерської лаври. Знаходиться в Херсонській області на території нинішнього селища Червоний Маяк. Як описував … Continue reading “Монастир в Червоному Маяці”

Дерев’яна церква в Бериславі

Свято-Введенська церква — православний храм у місті Берислав. Перша назва — Воскресінська церква. Пам’ятка архітектури XVIII століття. Збудований у 1725 році з дуба, покрівля залізна. В 1784 році храм був переправлений козаками з запорізької фортеці Переволочної, що на Полтавщині по Дніпру до … Continue reading “Дерев’яна церква в Бериславі”

Фортеця Тягинь

Фортеця Тягинь була побудована на острові Велике городище за часів правління турків в XIV столітті. По кутах замку височіли 3 круглі вежі, будова мала значні розміри і мала оборонний характер. У 1491 році землі були захоплені кримським ханом і споруду … Continue reading “Фортеця Тягинь”

Кам’янська Січ

Унікальність Кам’янської Січі полягає в тому, що це єдиний подібний об’єкт, який так добре зберігся до початку XXI століття. Все що залишилося на території на сьогоднішній день було зведено в 1709 році козаками, врятованими з Чортомлицької Січі, зруйнованої за указом … Continue reading “Кам’янська Січ”

Пам’ятник Богдану Хмельницькому

Богдан Михайлович Хмельницький – полководець, гетьман, політичний діяч XVI століття. Очолив козацьке повстання в наслідок якого російська імперія завоювала Київ, Запорізьку Січ і лівий берег Дніпра. Про його походження, дитинство і юність відомо не багато і в різних історичних джерелах … Continue reading “Пам’ятник Богдану Хмельницькому”

Пам’ятник народам південноукраїнського степу

У різний час південноукраїнські степи населяла велика кількість племен і народів. Найбільш поширені були кіммерійці, скіфи і сармати. Кіммерійці найдавніший народ українського Причорномор’я XX-VII ст. до н. е., середовище проживання від Дону до Дунаю. Звідки вони з’явилися остаточно не з’ясовано … Continue reading “Пам’ятник народам південноукраїнського степу”

Катерининський міст

Обговорювалася подорож Катерини II по нових землях з 1780 року, а серйозною підготовкою зайнялися з 1784р. Свита імператриці становила 3тис. осіб. Налічувалося 14 карет, 124 одиниці саней плюс 40 додаткових. Карета Катерини II була запряжена 40 кіньми вміщала 12 осіб, … Continue reading “Катерининський міст”