Катерининський міст

Обговорювалася подорож Катерини II по нових землях з 1780 року, а серйозною підготовкою зайнялися з 1784р. Свита імператриці становила 3тис. осіб. Налічувалося 14 карет, 124 одиниці саней плюс 40 додаткових. Карета Катерини II була запряжена 40 кіньми вміщала 12 осіб, де поруч з нею знаходилася прислуга і придворні.

Ходять чутки про те, що князем Потьомкіним було дано розпорядження побудувати вздовж маршруту, по якому проїжджала імператриця бутафорські села. Згідно з цими домислами в глухих, донедавна місцях, Катерина II побачила процвітаюче господарство. Це здивувало не тільки пануючу особу, а й іноземних гостей які мандрували разом з нею. Джерел подібних легенд налічується чимало. Один з таких приписується дипломату Георгу Гельбігу що опублікував в 1798-1800 оповідь про біографію князя Потьомкіна-Таврійського. Зараз вони відомі під назвою потьомкінські села.

Частка дороги по якій подорожувала государиня, пролягала по катерининському тракту, через Катерининський міст, який зараз є найстарішою спорудою області. Деякі фрагменти дороги існують і донині.

Фото