Монастир в Червоному Маяці

Свято-Григорівський чоловічий монастир заснований в 1782 році, як подвір’я Софроиневой пустелі. На початку XX століття займав особливе місце в духовенстві України і був найсвятішою обителлю після Києво-Печерської лаври. Знаходиться в Херсонській області на території нинішнього селища Червоний Маяк.

Як описував один з літописців монастиря – Ногачевський Н.Ф. півтора століття тому на правобережжі Дніпра була глибока балка, яка носила назву “Пропасная”, покрита чагарником і важкопрохідним, густим лісом. У цьому місці збиралися злодії і розбійники, а також запорізькі зграї що не бажали визнавати керівництво Кошового.На краю балки, на скелі розташувалося Запорізьке містечко, яке раніше було турецькою фортецею. Саме в цій фортеці в 1782 році і виникло Софроіневское подвір’я пізніше назване Свято-Григорівським монастирем. З тих пір на позначеній території запанував світ і спокій, пішли зграї розбійників, а разом з цим припинилися їхні звірячі діяння.

І в теперішній час на крутих берегах Дніпра ховаються вузькі стежки, суцільно вкриті чагарником глоду і шипшини, що ведуть нас до обителі відлюдників і ченців. Одну з таких печер, вирубану в прямовисній вапняковій скелі, регулярно відвідують паломники.

Фото