Екскурсія на острів Джарилгач

Джарилгач – по площі найбільший острів у Чорному морі та другою за довжиною після Тендрівської коси, загальна протяжність становить 42 км., найширша частина 4.8 км. Займає територію 62 квадратних кілометра, розташований між затоками Каркинитским і Джарылгачским. Незважаючи на значні розміри ніякого стратегічного або економічного значення не має і тому незаселений. У 2009 році тут був створений заповідник.

Джарилгацький маяк

Джарилгацький маяк — один з найважливіших маяків Чорного моря. Розташований в східній частині острова Джарилгач. Побудований у 1902 році, має статус пам’ятника культури. Загальна висота маяка 24,4 метра, з видимістю світла до 14,8 милі. Його металевий каркас та технічне оснащення виготовлено в Парижі. Є інформація, що ажурний металевий каркас маяка та його необхідні пристрої були спроектовані французьким архітектором А. Г. Ейфелем, який є автором символу Парижу — Ейфелевої вежі. За іншими джерелами, маяк був виготовлений за проектом одного з його учнів.

Клімат, флора та фауна

Північна частина заболочена, є безліч дрібних солоних озер, просуваючись на південь, углиб острова, вологий грунт змінюється степовою місцевістю, з густою трав’янистою рослинністю, південний берег піщаний.

Клімат на острові у літній період посушливий, з рідкими опадами, за рік випадає до 40 см. Середня температура взимку -1, -2, влітку близько 23 градусів зі знаком плюс.

Найпоширенішою рослинністю острова Джарилгач є:

  • полин
  • осока
  • молочай
  • очерет
  • меч-трава
  • ковила
  • кілька видів орхідей

З птахів тут водяться кілька видів чайки, поморник, чеграву. Острів є місцем зимування качок, лебедів, гусей і чайок.

Самостійне відвідування

Потрапити можна на острів з морського порту Скадовська. Екскурсійні катери ходять влітку по кілька разів на день. Приватні човни курсують на Джарилгач практично в будь-який час року.

На острові Джарилгач знаходяться 4 артезіанський джерела, якими можуть скористатися відпочиваючі: глибока коса, будиночок ченця, лісництво і маяк.

Сайт остріва: https://dzharylgach.com/

Фото