Водоспади в Козацькому

Водоспади в Козацькому – це унікальні джерельні водоспади, розташовані в степах Херсонщини на березі річки Дніпро. Водоспади в Козацькому знаходяться в гарному місці між руїнами палацу князя Трубецького і дамбою Каховської ГЕС, недалеко від автотраси.

Кам’яні вишиванки

Нова Каховка – молоде місто на півночі Таврії, створений в 50-х роках минулого століття для будівельників Каховського гідровузла. Всі будівлі зводилися за єдиним планом, на швидку руку, а тому вийшли одноманітними і невиразними. Тоді ж в місто приїхав Григорій Довженко, … Continue reading “Кам’яні вишиванки”

Музей міста Нова Каховка

У Новокаховському музеї 5 залів, понад 4 тисячі експонатів. В першому залі розміщено матеріали історичного минулого Таврійського краю, Нижнього Подніпров’я (часи скіфів, козацька доба, період Громадянської та Великої Вітчизняної воєн). Унікальними є експонати: зуб мамонта (знайдений при будівництві Каховської ГЕС), … Continue reading “Музей міста Нова Каховка”

Новокаховський парк

Парк імені С. М. Фалдзінского – парк на березі Дніпра в місті Нова Каховка, пам’ятник садово-паркового мистецтва. Новокаховський парк був створений в 1950-х роках під час будівництва міста Нова Каховка. Автор і керівник проекту паркової зони – С. М. Фалдзінскій. … Continue reading “Новокаховський парк”

Комплекс відпочинку «Казкова діброва»

Комплекс відпочинку «Казкова діброва» знаходиться у мiстi Нова Каховка, на території парку імені С. М. Фалдзинського. Це одне з найкращих місць для відвідин всією сім’єю, дітьми та дорослими, жителями та гостями міста. В 1992 р. в парку ім. Фалдзинського на … Continue reading “Комплекс відпочинку «Казкова діброва»”

Корсунський монастир

Село Корсунка Новокаховського міськради своєю назвою зобов’язане старообрядницького монастиря, заснованого в 1784 році архімандритом Досифєєм по волі князя Потьомкіна. Таврія кінця XVIII століття стала своєрідною «землею обітованою» для російських старообрядців, переслідуваних у себе на батьківщині за розбіжності з офіційним православ’ям. … Continue reading “Корсунський монастир”

Каховська ГЕС

З розвитком цивілізації електроенергія стала невід’ємною частиною життя людини і в кожній країні є свій енергетичний потенціал. Останнім часом більша перевага віддається атомним електростанціям, але все ж основоположними ще залишаються гідроелектростанції. В Україні так само більшу частину енергетичного комплексу складають … Continue reading “Каховська ГЕС”

Шато князя Трубецького (дегустація)

Перші виноградники одного з найстаріших та іменитих виноробних господарствУкраїни були закладені в маєтку «Козацьке» (Херсонська губернія) у 1896 році. Відбір земель для насаджень та сортів виноградних лоз для князя Трубецького проводив головний винороб Російської Імперії князь Лев Голіцин. Унікальні кліматичні … Continue reading “Шато князя Трубецького (дегустація)”

Садиба князя Трубецького у Козацькому

На жаль, в даний час садиба князя П. Н. Трубецького має не найкращий вигляд і за останні десятиліття все більше приходить в запустіння. Розташований палац у селищі Козацьке, Херсонської області на території величезного, але занедбаного парку. Колись цими землями володів … Continue reading “Садиба князя Трубецького у Козацькому”

Екскурсія на винзавод “Таврія”

Колись давно, близько 3-х століть тому, виноробство, та й сам виноград були дивиною в Херсонській області. Початок виноградній лозі поклав Олександр I, на заході свого правління, за рекомендацією Фредеріка Де Ла Гарп, який в юності був наставником імператора. Де Ла … Continue reading “Екскурсія на винзавод “Таврія””

Вежа литовського князя Вітовта

Дозорна вежа литовського князя Вітовта побачила чимало на своєму віку, дата її заснування XIV сторіччя. Межа в той час проходила по правому березі Дніпра і само собою існували кілька митних пунктів, один з яких розташовувався на острові Тавань між Каховкою … Continue reading “Вежа литовського князя Вітовта”

Швейцарські колоністи Херсонщини

Колись давно, кілька століть тому, на запрошення Олександра I прибули переселенці з Швейцарії. Вибравши для себе основним заняттям землеробство, а саме виноградну лозу, вони намагалися розвинути цю галузь. Незважаючи на те, що для колоністів було передбачено багато преференції, їм доводилося … Continue reading “Швейцарські колоністи Херсонщини”