З розвитком цивілізації електроенергія стала невід’ємною частиною життя людини і в кожній країні є свій енергетичний потенціал. Останнім часом більша перевага віддається атомним електростанціям, але все ж основоположними ще залишаються гідроелектростанції. В Україні так само більшу частину енергетичного комплексу складають ГЕС.
Однією з найбільших гідроелектростанцій в Україні є Каховська, розташована вона в південному регіоні країни, в Херсонській області. Побудована ГЕС була в 1956 році на річці Дніпро. Гідровузол Каховської електростанції складається з машинного залу, платини (земляний, довжиною 3км 253м. і водозливної довжина якої 447 м.), розподільчого пристрою і шлюзу для судів. Через спорудження електростанції проходить авто і ж\д переїзди, а її дамба утворила Каховське водосховище.
Історія Каховської ГЕС почалася при Радянському Союзі, 20 вересня 1950 року було прийнято рішення про будівництво відразу декількох об’єднаних, великих об’єктів, серед яких була і електростанція. Для будівництва спеціально було створено місто Нова Каховка, було задіяно 12 тис. осіб і більше тисячі одиниць будівельної техніки. До 1956 в експлуатацію ввели останній агрегат.