Занедбані штольні
Покинутий вапняний кар’єр в Оксокоровцi має десятки кілометрів підземних ходів – лабіринтів, в яких можна навіть проїхати на машині.
Екскурсії, риболовля і відпочинок в плавнях
Нововоронцовка розташована на межі з Апостолівським районом Дніпропетровської області. Місцевість, де розміщена Нововоронцовка, була заселена здавна. У другій половині XVIII століття, до ліквідації Запорізької Січі (1775) на цій території розташовувалися зимівники запорізьких козаків.
В кінці XVIII ст. поблизу дніпровського затону Великі води було засновано село Миколаївка. У 1821 р село придбав граф М.С. Воронцов, який незабаром перейменував його в Нововоронцовку. Він переселив сюди частину кріпаків з інших своїх маєтків.
Станом на 1886 рік в містечку мешкало 1494 особи, налічувалось 230 дворів, камера судового слідчого, церква православна, єврейський молитовний будинок, школа, 16 лавок, лазня, 6 горнятних заводів, механічний завод, постоялий двір, рейнський льох, винний склад, відбувалося 5 ярмарків на рік, діяли базари щонеділі та торжки щотижня.
Тут щорічно проводилося 4 ярмарків, по неділях проходили базари і щотижня торги. Через пристань, розташовану поруч в Малих Гирлах, сільськогосподарська продукція надходила у Херсон, Миколаїв та Одесу.
Покинутий вапняний кар’єр в Оксокоровцi має десятки кілометрів підземних ходів – лабіринтів, в яких можна навіть проїхати на машині.
За кілометр на схід від зруйнованого палацу Фальц-Фейнів, на невеликому пагорбі є сліди фамільного кладовища Фальц-Фейнів. Тут збереглися кілька надгробків та кам’яних хрестів.
Неолітичне поселення Михайлівське (ямна культура) розташоване поблизу села Михайлівка на березі річки Дніпро, в Херсонській області. Здавалося б ці нічим не примітні землі не зможуть зацікавити туриста, але це не так! Вони таять в собі багату історію і кожна людина … Continue reading “Поселення Михайлівське (ямна культура)” →
Як відомо з історії, Катерина Друга в кінці вісімнадцятого століття зробила велику подорож по південних районах своєї імперії. Готуватися в цьому «височайшим вояжу» почали заздалегідь. По маршруту цариці зводилися тимчасові будівлі для ночівлі та відпочинку Катерини і її численної придворної … Continue reading “Катерининська верста” →
В Україні збереглося безліч історично цікавих місць: занедбані садиби, палаци, маєтки існування яких налічує не одне століття. Кожен такий об’єкт таїть в собі чимало таємниць і має особливу енергетику. Про одну з цих пам’яток піде мова в нашій статті. Історія … Continue reading “Руїни палацу Фальц-Фейна” →