Як відомо з історії, Катерина Друга в кінці вісімнадцятого століття зробила велику подорож по південних районах своєї імперії. Готуватися в цьому «височайшим вояжу» почали заздалегідь. По маршруту цариці зводилися тимчасові будівлі для ночівлі та відпочинку Катерини і її численної придворної свити, висаджувалися дерева, будуються мости, і наводилося в порядок всі, на що міг впасти суворий погляд самовладної імператриці.
Губернатор Таврійської губернії В. В. Каховський запропонував по шляху проходження царського кортежу встановити невеликі кам’яні стовпи-віхи (обеліски-трикутники) через кожну версту. Кожні десять верст вирішили відзначити невеликими кам’яними монументами. Так і з’явилися Катерининські версти. Вона з таких архітектурно-історичних пам’яток знаходиться на Херсонщині.
Стовпи були виконані з вапнякового каменю. На квадратних підставах були встановлені стели, зроблені в стилі колон тосканського ордеру – з вершинами в формі конуса і шестикутним поясом посередині. Все Катерининські версти розставили по своїх місцях до 1786 року.