В Україні збереглося безліч історично цікавих місць: занедбані садиби, палаци, маєтки існування яких налічує не одне століття. Кожен такий об’єкт таїть в собі чимало таємниць і має особливу енергетику. Про одну з цих пам’яток піде мова в нашій статті.
Історія палацу в Новоолександрівці
Це палац Олександра Едуардовича Фальц-Фейна. Садиба знаходиться в селищі Новоолександрівка, Херсонської області на березі річки Дніпро. Землі, де зараз розташований маєток були подаровані Катериною відомому російському поетові Г. Р. Державіну, але тому так і не вдалося відвідати свої володіння. У другій половині XIX століття Гаврилівка перейшла у власність до Фрідріха Фейну, а через якийсь час її успадкував онук Олександр Фальц-Фейн. Саме він і побудував цей шедевр архітектури, до нього на ввірених територіях ніяких приміщень не було. Будова відноситься до кінця XIX століття початку XX (Дивитися старовинні фото палацу).
Родина Фальц-Фейн
Багато хто з родини Фальц-Фейн були неординарними особистостями. Сам Олександр мав гарну освіту, був обдарованим і всебічно розвиненою людиною. Захоплювався іхтіофауною та іхтіологією. Дядько Олександра став засновником заповідника Асканія Нова. Один з синів навчався з Туполєвим, а пізніше займався літакобудуванням і був льотчиком, а одна з жінок яка відноситься до цієї сім’ї стала дружиною Набокова.
Олександр займався сільським господарством і досяг не малих результатів, ввів травосіяння, захоплювався бджільництвом і став першим хто використав у цих краях паровий плуг. Дендропарк палацу займав територію більше 90 гектар, тут власником були влаштовані 3 ставки і рибне господарство. Для постачання проточною водою спорудили 400-метрову дамбу. У ставках було безліч екзотичних риб, уздовж гуляють павичі, а стежками парку гуляли лами. Як любив подейкувати Олександр “Я народився у райському саду”.
Некрополі Фальц-Фейнів
За кілометр на схід від палацу, на невеликому пагорбі є сліди кладовища Фальц-Фейнів. Тут збереглися кілька надгробків та кам’яних хрестів. Проте, сам Олександр Фальц-Фейн та його родина поховані не тут, а у фамільному склепі Фальц-Фейнів у Новочорномор’ї, за 25 кілометрів від Залізного Порту.
Висновок
На жаль, на даний момент палац Фальц-Фейна знаходиться в запустінні, але відвідавши це місце ще можна уявити собі його колишню міць.
Фото























