Садиба Остапа Вишні в Кринках

Вперше український письменник Остап Вишня з’явився в селі Кринки в 1950 році. Подейкують, що вже при першому відвідуванні він зразу закохався в ці землі і йому захотілося повертатися сюди знов і знов. У Кринках всі його знали, він любив зупинитися біля будинку і поговорити про все на світі з рибалками, мисливцями і просто старими. Як не раз казав письменник саме тут до нього приходило натхнення і хотілося творити, саме тут він відпочивав душею.

У серпні 1956 року Остап Вишня з дружиною знову повернувся в своє улюблене селище, багато працював, рибалив, але разом з тим завжди знаходив час для людей з якими вже встиг подружитися. У вересні сатирик їде назад до Києва, а через тиждень сім’я проводила його в останній шлях.

Вже після смерті зі скромного житла Остапа Вишні з ініціативи директора місцевої школи зробили музей. Багато шанувальників залишилося у цієї чудової людини, будинок відвідували цінителі його творчості та учні з сусідніх сіл. В будинку нічого не міняли, але за останні десятиліття він все більше занепадав: у очеретяному даху утворилися діри і вода ллється в приміщення, дошки підлоги прогнили і в кімнату стало небезпечно заходити.

І тільки в 2020 році проблема занедбаного музею була вирішена. Будинок-музей Остапа Вишні в Кринках був повністю відтворений на новому місці. На пам’ятній табличці сказано, що це сталося за рахунок сил і засобів небайдужих мешканців ЖК “Уютный квартал” в Києві 31.10.2020.

Фото

Фото до реконструкції