Парк ім. В. А. Найдьонової в Тавричанцi

Цей парк в селі Тавричанка Каховського району можна по праву вважати даниною Поваги і Пам’яті від вдячних жителів села відомою не тільки на Херсонщині, а й у всій Україні “Берегині степу”, Герою України Віри Опанасівни Найдьонової. З ініціативи та активної … Continue reading “Парк ім. В. А. Найдьонової в Тавричанцi”

Пам’ятник першим корабелам

Прогулятися по березі Дніпра можна в декількох місцях, але офіційна набережна Херсона це місце, де височить пам’ятник корабелам. Це невеликий бульвар довжиною близько півкілометра. Тут встановлено лавочки для відпочинку, є невеликий парк для прогулянок і звичайно ж чудовий вид на … Continue reading “Пам’ятник першим корабелам”

Пам’ятник отаману Сірку

У 2017 році на набережній в Каховці був відкритий пам’ятник отаману Сірку. Він стоїть тепер поруч з пам’ятним хрестом запорізьких козаків, які штурмували з цього місця турецьку фортецю Кизи-Кермен (тепер місто Берислав). Кошовий отаман Війська Запорізького Іван Дмитрович Сірко помер … Continue reading “Пам’ятник отаману Сірку”

Пам’ятник тачанці

Легендарна тачанка — монумент у місті Каховка Херсонської області, що увічнює тачанку, широко використовувану в українських степах у часи Першої світової та українсько-радянської війни. Виготовлений у 1967 році в Ленінграді на заводі «Монумент-скульптура», звідки був доставлений до Каховки і змонтований на … Continue reading “Пам’ятник тачанці”

Пам’ятник Джону Говарду

C початку слід розповісти хто був Джон Говард і чому вирішили звести його монумент в Херсоні. Джон Говард залишився в пам’яті людей, як людина з широкою душею. Він допомагав нужденним, боровся за права ув’язнених. За професією лікар, він прагнув туди, … Continue reading “Пам’ятник Джону Говарду”

Пам’ятник Богдану Хмельницькому

Богдан Михайлович Хмельницький – полководець, гетьман, політичний діяч XVI століття. Очолив козацьке повстання в наслідок якого російська імперія завоювала Київ, Запорізьку Січ і лівий берег Дніпра. Про його походження, дитинство і юність відомо не багато і в різних історичних джерелах … Continue reading “Пам’ятник Богдану Хмельницькому”

Пам’ятник народам південноукраїнського степу

У різний час південноукраїнські степи населяла велика кількість племен і народів. Найбільш поширені були кіммерійці, скіфи і сармати. Кіммерійці найдавніший народ українського Причорномор’я XX-VII ст. до н. е., середовище проживання від Дону до Дунаю. Звідки вони з’явилися остаточно не з’ясовано … Continue reading “Пам’ятник народам південноукраїнського степу”

Пам’ятник знищеним швейцарським селам

Пам’ятний знак в пам’ять про трагічну долю швейцарських колоністів, репресованих радянською владою, і їх селам, затопленим Каховським водосховищем. Пам’ятник був встановлений в Сосновому бору між Каховкою і Новою Каховкою. Пам’ятник знищеним швейцарським селам складається з кам’яної брили, що самотньо стоїть … Continue reading “Пам’ятник знищеним швейцарським селам”

Катерининська верста

Як відомо з історії, Катерина Друга в кінці вісімнадцятого століття зробила велику подорож по південних районах своєї імперії. Готуватися в цьому «височайшим вояжу» почали заздалегідь. По маршруту цариці зводилися тимчасові будівлі для ночівлі та відпочинку Катерини і її численної придворної … Continue reading “Катерининська верста”

Швейцарські колоністи Херсонщини

Колись давно, кілька століть тому, на запрошення Олександра I прибули переселенці з Швейцарії. Вибравши для себе основним заняттям землеробство, а саме виноградну лозу, вони намагалися розвинути цю галузь. Незважаючи на те, що для колоністів було передбачено багато преференції, їм доводилося … Continue reading “Швейцарські колоністи Херсонщини”