Консулівське пізньоскіфське городище

На схід від Григоріє-Бізюкова монастиря лежить Пропасна балка, на протилежному боці якої височіє надзвичайно цікаве пізньоскіфське городище III століття до нашої ери – IV століття нашої ери. Свого часу це була воістину неприступна фортеця, оточена трьома сторонами глибокою балкою, а … Continue reading “Консулівське пізньоскіфське городище”

Базавлуцька Січ і старовинне козацьке кладовище

Базавлуцька Січ розташовувалася на острові Базавлук, де в Дніпро впадали три річки – Чортомлик, підпільних і Скарбна. Місцевість близько Січі була покрита лісом, поросла високою травою і очеретом, зустрічалося безліччю річок, лиманів і озер, що ускладнювало дії татарської кінноти, а … Continue reading “Базавлуцька Січ і старовинне козацьке кладовище”

Олешківська Січ

Олешківська Січ заснована в 1711 році після знищення російськими військами Старої (Чортомлицької) Січі в 1709 році, і розгрому експедиційним корпусом Кам’янської Січі в 1711 році. Січове зміцнення знаходилося в урочищі Олешки на території стародавньої фортеці-порту Олешшя, центру однієї з ексклавних … Continue reading “Олешківська Січ”

Садиба Остапа Вишні в Кринках

Вперше український письменник Остап Вишня з’явився в селі Кринки в 1950 році. Подейкують, що вже при першому відвідуванні він зразу закохався в ці землі і йому захотілося повертатися сюди знов і знов. У Кринках всі його знали, він любив зупинитися … Continue reading “Садиба Остапа Вишні в Кринках”

Чортомлицька Січ і могила отамана Сірка

По дорозі, яка веде в старовинне село Капулівка, знаходиться пам’ятний знак Чортомлицької Січі і меморіал на могилі кошового отамана Івана Сірка. Чортомлицька Січ січ була заснована козаками під керуванням кошового отамана Федора Лутая в 1652 році. Місцем будівництва послужила територія … Continue reading “Чортомлицька Січ і могила отамана Сірка”

Некрополь Кримської війни

Братська могила героїв Кримської війни 1853-1856 років. У братській могилі на військовому кладовищі знайшли останній притулок 532 воїна – солдати, моряки і козаки. За часів Кримської війни в Бериславі перебувала важлива переправа через Дніпро на дорозі з Криму до Росії. … Continue reading “Некрополь Кримської війни”

Білозерське городище

Білозерське городище знаходиться у південно-західній околиці селища Дніпровське, на правому корінному березі Дніпра, навпроти дельтового протоки під назвою Кошова.У 19 столітті обстежено А. Чирковим (1867) і Г. Скадовським. У 1946 р невеликі розкопки на поселенні здійснено М. Дмитренко, яким досліджені … Continue reading “Білозерське городище”

Мамай-гора

Мама?й-гора? — височина на березі Каховського водосховища біля села Велика Знам’янка Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області, на лівому березі Каховського водосховища. Відома як найбільший мультикомплексний могильник Північного Причорномор’я. Висота гори становить 80 метрів. Входить до складу ландшафтного заказника Урочище Мамай гора. … Continue reading “Мамай-гора”

Монастир в Червоному Маяці

Свято-Григорівський чоловічий монастир заснований в 1782 році, як подвір’я Софроиневой пустелі. На початку XX століття займав особливе місце в духовенстві України і був найсвятішою обителлю після Києво-Печерської лаври. Знаходиться в Херсонській області на території нинішнього селища Червоний Маяк. Як описував … Continue reading “Монастир в Червоному Маяці”

Курган Солоха

«Солоха» — одна з найбагатших скіфських т. зв. царських могил 4 ст. до Р. Х., положена на південий захід від села Великої Знам’янки Кам’янсько — Дніпровського району Запорізької області, відкрита й досліджена М. І. Веселовським. Об’єм насипу — 52000 кубічних … Continue reading “Курган Солоха”

Корсунський монастир

Село Корсунка Новокаховського міськради своєю назвою зобов’язане старообрядницького монастиря, заснованого в 1784 році архімандритом Досифєєм по волі князя Потьомкіна. Таврія кінця XVIII століття стала своєрідною «землею обітованою» для російських старообрядців, переслідуваних у себе на батьківщині за розбіжності з офіційним православ’ям. … Continue reading “Корсунський монастир”

Катерининський собор

Херсонський Свято-Катерининський (Спаський) собор є визначною пам’яткою класицизму. Храм — хрещатий у плані. Однобанний сферичний купол на низькому світловому барабані має сліди перебудови. Головний західний фасад прикрашений портиком тосканського ордера — тут розміщено центральний вхід до собору. Споруду виконано з місцевого матеріалу — … Continue reading “Катерининський собор”

Фамільне кладовище Фальц-Фейнів

За кілометр на схід від зруйнованого палацу Фальц-Фейнів, на невеликому пагорбі є сліди фамільного кладовища Фальц-Фейнів. Тут збереглися кілька надгробків та кам’яних хрестів.

Чорна Долина

На території Чаплинського району знаходиться легендарне урочище Чорна Долина, де 1675 року кошовий отаман Іван Сірко наказав порубати близько 3000 своїх звільнених з татарського полону земляків, які захотіли повернутися до Криму. Про цю подію з історії України оповідає роман «Яса» … Continue reading “Чорна Долина”

Дерев’яна церква в Бериславі

Свято-Введенська церква — православний храм у місті Берислав. Перша назва — Воскресінська церква. Пам’ятка архітектури XVIII століття. Збудований у 1725 році з дуба, покрівля залізна. В 1784 році храм був переправлений козаками з запорізької фортеці Переволочної, що на Полтавщині по Дніпру до … Continue reading “Дерев’яна церква в Бериславі”

Виставка половецьких кам’яних баб

Виставка половецьких кам’яних статуй – музей під відкритим небом, один з найбільших на пострадянському просторі язичницьких парків-музеїв. Розташований на території парку Асканія-Нова. Складається з пам’яток сакрального мистецтва половців. Протягом століть кількість половецьких баб постійно зменшувалася. Першу хвилю знищень принесли татаро-монголи. … Continue reading “Виставка половецьких кам’яних баб”

Поселення Михайлівське (ямна культура)

Неолітичне поселення Михайлівське (ямна культура) розташоване поблизу села Михайлівка на березі річки Дніпро, в Херсонській області. Здавалося б ці нічим не примітні землі не зможуть зацікавити туриста, але це не так! Вони таять в собі багату історію і кожна людина … Continue reading “Поселення Михайлівське (ямна культура)”

Огуз – скіфський царський курган

Огуз – скіфський царський курган, розташований в Херсонській області, є одним з найбільших в Україні, його висота становить 21 метр, а діаметр близько 120 метрів. В процесі розкопок було з’ясовано, що курган відноситься до IV століття до н. е. включає … Continue reading “Огуз – скіфський царський курган”

Фортеця Тягинь

Фортеця Тягинь була побудована на острові Велике городище за часів правління турків в XIV столітті. По кутах замку височіли 3 круглі вежі, будова мала значні розміри і мала оборонний характер. У 1491 році землі були захоплені кримським ханом і споруду … Continue reading “Фортеця Тягинь”

Кам’янська Січ

Унікальність Кам’янської Січі полягає в тому, що це єдиний подібний об’єкт, який так добре зберігся до початку XXI століття. Все що залишилося на території на сьогоднішній день було зведено в 1709 році козаками, врятованими з Чортомлицької Січі, зруйнованої за указом … Continue reading “Кам’янська Січ”

Катерининський міст

Обговорювалася подорож Катерини II по нових землях з 1780 року, а серйозною підготовкою зайнялися з 1784р. Свита імператриці становила 3тис. осіб. Налічувалося 14 карет, 124 одиниці саней плюс 40 додаткових. Карета Катерини II була запряжена 40 кіньми вміщала 12 осіб, … Continue reading “Катерининський міст”

Руїни палацу Фальц-Фейна

В Україні збереглося безліч історично цікавих місць: занедбані садиби, палаци, маєтки існування яких налічує не одне століття. Кожен такий об’єкт таїть в собі чимало таємниць і має особливу енергетику. Про одну з цих пам’яток піде мова в нашій статті. Історія … Continue reading “Руїни палацу Фальц-Фейна”

Садиба князя Трубецького у Козацькому

На жаль, в даний час садиба князя П. Н. Трубецького має не найкращий вигляд і за останні десятиліття все більше приходить в запустіння. Розташований палац у селищі Козацьке, Херсонської області на території величезного, але занедбаного парку. Колись цими землями володів … Continue reading “Садиба князя Трубецького у Козацькому”

Вежа литовського князя Вітовта

Дозорна вежа литовського князя Вітовта побачила чимало на своєму віку, дата її заснування XIV сторіччя. Межа в той час проходила по правому березі Дніпра і само собою існували кілька митних пунктів, один з яких розташовувався на острові Тавань між Каховкою … Continue reading “Вежа литовського князя Вітовта”